Az üres asztal - veszteségek és feldolgozásuk a szervezetben a szervezetek világában megjelenő szimbolikus és haláleseti veszteségek feldolgozásának fontosságáról és ezek támogatásáról szól. Sokféle veszteség fordulhat elő a munkahelyeken a haláleseteken kívül is, mint például egy fontos projekt bedőlése, az irodaköltözés, vagy egy kolléga felmondása. A feldolgozatlan veszteség számos esetben gátolja a további fejlődést és kibontakozást. Bár személyes indíttatásból kezdtem a gyász jelenségével foglalkozni, ám azóta HR szakemberként szereztem tapasztalatot arról, milyen hatásai lehetnek a veszteségeknek és hogyan érdemes kezelni ezeket. Ezt az évtizedes tapasztalatot mutatom be a könyvben számos interjú és esettanulmány alapján, könnyen használható gyakorlatokkal, HR szakemberek, vezetők, szervezetfejlesztők, és coachok számára.

A HR Partner Consulting interjúja a könyvről itt érhető el.

Néhány vélemény a könyvről:

 

“Ha egy kifejezéssel kellene jellemeznem a könyvet, akkor ez lenne: gazdag kincsesbánya! Ajánlom a könyvet mindazoknak, akit érdekel a gyász, a lezárás és az elengedés témája, és akik szeretnek egy kérdést több oldalról is megismerni.”

— Avar Eszter, Best of HR Project alapítója, vezetője/képzés-fejlesztés üzletágvezető, coach, tréner - HR Partner Consulting

“Az írás párhuzamot von a magánéleti gyász és veszteségfolyamatok, és a munkahelyi veszteségek feldolgozása között, ami a tudatosítás szempontjából nagyon fontos szerintem. A HR szakemberek és vezetők egy része kognitív szinten valószínűleg felismeri ezt a párhuzamot, de inkább felszínes szinten.

A munkahelyi veszteségek ebben a kontextusban való sokkal mélyebb megértése egyfajta ‘mindshift-et’ eredményez, ami egy sokkal tudatosabb, hatékonyabb, és professzionálisabb hozzáállást tud adni azoknak, akik egy munkahelyen a szerepüknél fogva (HR, vezető) érintettek a veszteségek, és veszteség okozta változások és kollégák kezelésében. Ezért tetszik nagyon ez a megközelítés, mert önmagában a tudatosítás hoz már egy mélyebb megértést, egy más hozzáállást, szemléletet, és ezen kívül még hasznos gyakorlati tippeket is kapunk, amit rögtön lehet használni (pl. exit interjú).

A haláleset fejezet engem is megérintett, nehéz és szerintem sokszor tabu téma a munkahelyeken, de éppen ezért nagyon fontos, hogy ez sem maradt ki az írásból, felvállalva azt, hogy ez is a téma része.”

— Holló Ágnes, Head of People Team - Mito

“Van egy nehéz téma, amely nehéz mind a szervezetnek, mind a munkavállalónak. Ez a leépítés, elengedés, változás. Hogyan lehet ezt az egész folyamatot emberséggel végig vinni, támogatni, megélni?

Hogyan lehet az etikus elengedés kultúráját megteremteni úgy, hogy egyfajta életfázis értékként élhesse meg az, aki elenged és az akit elengednek. Meg lehet-e egy ilyen helyzetben találni az értékeket, a jövőt, és értékként tekintetni a múltra? Létezik-e olyan, hogy etikus elengedés kultúrája? Ki építi, kinek milyen lehetősége, szerepe, felelőssége van benne?

Emberekről, szakembereknek, vezetőknek. Jó sok egyéni történettel.”

— Dr. Cservenyi Dóra Phd, Coach

Next
Next

Videón követhető beszélgetések